Aktuality

30.5. v 21:51

Aktuální informace

Vážení rodiče a členové Klubu USK Praha - skoky do vody

 hhh

Omlouvám se, že píši po tak dlouhé době, ale bohužel jsme neměli k dispozici žádné zprávy, které bychom vám mohli sdělit. A i když to vypadá, že pandemie povoluje, situace je stále nejistá a těžko předvídatelná.

Co se týká bazénů, tak bohužel má naše vláda zatím jiné priority než je tělesný pohyb a sportovní aktivity dětí.

hhh

I přes velkou snahu Českého svazu plaveckých sportů a jeho zapojení do konzultací týkajících se otevření bazénů, jsou tyto stále na posledním místě žebříčku vládních priorit rozvolňování. Otevírají se venkovní koupaliště a bazény, ale v Praze neexistuje žádný venkovní bazén, který by byl vybaven pro skoky do vody, kde bychom mohli trénovat.

hhh

Nicméně otevírání bazénů záleží především na jejich provozovatelích a je hlavně ovlivněno finanční náročností provozu bazénů a podmínkami státních covidových kompenzací. To znamená, že každý provozovatel si musí nejdříve spočítat, jestli mu finance získané ze vstupného veřejnosti a nájmu klubů zaplatí náklady na provoz a jestli převýší státní covidové dotace. Pokud se mu to nevyplatí, neotevře. To je i situace vnitřního bazénu na Slavii, který otevře pouze venkovní bazén a vnitřní otevře, doufejme, na novou sezonu od září.

hhhh

V pátek 28.5. sice vláda povolila otevírání i vnitřních bazénů od pondělí 31.5., ale bohužel za velmi striktních a omezených podmínek. Je stanoven limit pro celkový možný počet návštěvníků, který je 1 osoba na 15m2, návštěvníci se musí prokázat testy při každém vstupu a není přesně stanoveno, jak je tomu u registrovaných sportovců.

hhh

Bazén v Podolí otevírá venkovní i vnitřní bazény, ale s velmi omezenou kapacitou. Celková možná kapacita se dělí na sportovní kluby a veřejnost. 

Dnes jsem dostala rozpis hodin, které vedení bazénu určilo pro sportovní kluby. Tento rozpis je zatím platný na první týden od 31.5.2021, dále se uvidí podle vývoje situace.

Pro skoky do vody máme k dispozici pouze hodiny od 9:30 do 11:00 hodin. Tyto hodiny jsou nyní vyhrazené pro reprezentanty, kteří se připravují na Mistrovství Evropy juniorů. Standardní odpolední hodiny nemáme.

hhh

Je mi to velmi líto, ale z těchto důvodů nebudeme moci do konce června v bazénu v Podolí trénovat. Pokud se situace nezmění.

hhh

Doufám, že se situace přes léto zlepší natolik, že budeme moci začít od září zase trénovat podle starého tréninkového rozvrhu, jak je uveden na našich stránkách. Hodiny máme již objednané.

hhh

Nicméně chápu, že jste mohli pro vaše děti najít jiné činnosti, které byly během pandemie dostupnější a jsem, v případě, že se rozhodnete nepokračovat ve skocích do vody, samozřejmě připravena vrátit vám neodebranou část příspěvků, které jste platili v září loňského roku na trénink dětí. V tom případě mi napište mail a já vám peníze zašlu zpět.

hhh

Budeme ale nesmírně rádi pokud nám zachováte přízeň a vaše děti se vrátí zpět k nám do bazénu a budou ve skocích pokračovat.

hhh

Informace ohledně tréninků, závodů i dalších aktivit budou i nadále na stránkách.

hhh

Přeji vám krásné léto plné pohody a hlavně zdraví.

Děkuji Vám mnohokrát a budeme se na Vás těšit!

Hezký den

Mgr. Hana Novotná a celý team trenérů USK Praha

3.12.2020 v 14:48

Aktuální informace

Vážení rodiče a milé děti,

omlouvám se za zpoždění zaslání informací. Bohužel se nařízení vlády stále mění a nejsou vždy jasně a srozumitelně definovaná. A také jejich výklad se občas u různých subjektů liší. Chtěla jsem vám zaslat ucelené informace a proto píši až nyní.

Současná situace týkající se otevření bazénů je stále velmi složitá a proto i možnosti obnovení tréninků jsou velmi omezené.

Jak všichni víte, na základě rozhodnutí vlády dochází od 3.12.2020 k rozvolňování hygienicko-epidemiologických opatření s tím, že Česká republika je stále v nouzovém stavu. Sportování je možné, ovšem za velmi přísných podmínek. Počet sportovců na sportovišti je omezen a cvičit se může pouze v rouškách.  

Otevírání bazénů a interní podmínky vstupu také záleží na jednotlivých subjektech, na jejichž rozhodnutí nemáme bohužel žádný vliv.

Situace bazénů v Praze od 3.12.2020, kde mohou tréninky skoků do vody probíhat je následující:

 

1) Bazén Slavia Praha - Eden bude pro tréninky všech plaveckých sportů otevřen nejdříve od 4.1.2021.

 

Vedení bazénu nám udělilo výjimku a umožní nám tréninky na suchu v naší tělocvičně, ale pouze pro juniorskou reprezentaci a juniorský výběr. A i tyto tréninky mohou probíhat v omezeném počtu osob stanoveném nařízením vlády a za předpokladu dodržování stanovených bezpečnostních a hygienických opatření - 1 osoba na 15m2, vstup a cvičení je možné pouze s rouškami. To znamená 8 osob včetně trenérů = 6-7 dětí a 1-2 trenéři na tréninkovou jednotku.

 

2) Bazén Praha Podolí

 

Informace zaslané Českou Unií Sportu - Plavecký stadion Podolí Podolská 74, 147 00 - Praha 4

Provoz bazénu probíhá v omezeném provozu, bylo nutno některé z tréninků zrušit nebo omezit. Tréninkům budou vyhrazeny pouze 4 plavecké dráhy v rámci celého dne. Na každé dráze může být pouze 9 plavců + 1 trenér tj. celkem 10 osob.

Limit 10 osob se týká také tréninku skoků do vody, vodního póla, potápění a Seniorfitnes.

Zbylé čtyři plavecké dráhy – prostor o velikosti 4 plaveckých drah – je určen plavající veřejnosti.

Pobyt v šatnách bude omezen na 10 osob (v jednom časovém úseku).

Prosíme o dodržování všech nutných nařízení včetně těch hygienických.

Upozorňujeme, že počet sportovců přítomných na jednotlivých trénincích bude evidován na našem turniketovém systému. 

Nedodržování nastavených pravidel bude důvodem k vypovězení naší vzájemné smlouvy.

Děkujeme za pochopení a spolupráci 

Bc. Marešová Pavlína

Česká Unie Sportu - Plavecký stadion Podolí Podolská 74, 147 00 - Praha 4

 

Vzhledem k omezení počtu sportujících je možné zajistit trénink v Podolí také pouze pro juniorskou reprezentaci a juniorský výběr. A i tyto tréninky mohou probíhat v omezeném počtu osob stanoveném podmínkami bazénu Podolí a nařízením vlády a za předpokladu dodržování stanovených bezpečnostních a hygienických opatření - 1 osoba na 15m2, vstup a cvičení je možné pouze s rouškami. To znamená 10 osob včetně trenérů = 8-9 dětí a 1-2 trenéři na tréninkovou jednotku.

 

 

Vážení rodiče,

je to výjimečná doba a situace. Velmi nás to mrzí, ale vzhledem k výše uvedeným skutečnostem a omezením nejsme schopni zajistit tréninky dětí zařazených v přípravce a žákovských kategoriích. Již zaplacené příspěvky, za období po které nebylo a nebude možné trénovat, budou samozřejmě převedeny do dalšího období.

Rádi bychom vás ujistili, že rozhodnutí, které jsme udělali bylo velmi těžké, ale vzhledem k nadcházejícím prázdninám a vánočním svátkům, bychom neradi ohrozili zdraví vašich dětí i trenérů.

 

O změnách situace vás budeme informovat.

Doufám, že nám zachováte přízeň a po obnovení standardních podmínek budete ve skocích pokračovat.

Opravdu neradi bychom vás ztratili.

Děti nám moc chybí.

 

Děkuji za pochopení a trpělivost

 

Hanka Novotná a tým trenérů

USK a Slavia Praha

16.11.2020 v 15:35

Aktuální informace

Milí rodiče a děti,

je nám velmi líto, že stále nemůžeme skákat a že bazény zůstávají zavřené. Bohužel současná pandemická situace a nařízení vlády neumožňuje otevření bazénů a tělocvičen. My jsme z tohoto stavu také velmi nešťastní a byli bychom rádi, aby už naše děti mohly bazény navštěvovat.

 

Doufáme, že ve svém plném školním domácím programu najdete i chvilku na cvičení. Připomínáme, že sady cvičení najdete v pdf. souborech uložených na našich stránkách v záložce "Cvičení na suchu".

Nově jsme přidali jeden soubor s námětem na rozcvičku a jeden s odkazy na videa s cvičeními jak všeobecnými, tak speciálními přímo pro skoky do vody.

 

Rodiče, Vás prosíme o trpělivost, chápeme, že současná epidemiologická situace je pro všechny velmi náročná.

Samozřejmě počítáme s tím, že pokud bude Vaše dítě i nadále ve skocích pokračovat, upravíme ve druhém pololetí výši příspěvků v závislosti na době nemožnosti poskytování tréninků jak v bazénu, tak i na suchu.

 

Myslíme na Vás a doufáme, že všichni opět přijdete až se situace změní a otevřou se bazény a tělocvičny.

 

Těšíme se na Vás!

 

Hanka Novotná a tým trenérů USK Praha

8.10.2020 v 21:56

Zrušení tréninků a přesun termínu Memoriálu Ády Maitnera

Milí rodiče, skokanky a skokani,

na základě usnesení vlády ČR bohužel musíme od zítřka pátku 9. 10. včetně zrušit veškeré tréninky. Tréninky jsou zrušeny zatím po dobu 14 dní.

Soutěž Memoriál Ády Maitnera bude přesunuta na nejbližší možný termín.

Průběžně Vás budeme informovat.

Těšíme se na Vás, až to bude možné, a všem přejeme hodně zdraví.

7.10.2020 v 21:17

Memoriál Ády Maitnera bez diváků

Vážení rodiče a přátelé skoků do vody,

vzhledem k nouzovému stavu a proticovidovým opatřením budeme bohužel muset uspořádat závody Memoriál Ády Maitnera bez diváků.

Ale abyste mohli sledovat soutěže vašich dětí, připravujeme pro vás on-line přenos ze závodů.

gg

Závody budete moci sledovat na následujících odkazech:

https://youtu.be/qIEFBR4aCKA den 1 = 17/10

https://youtu.be/Oeo_dQvjZpM den 2 = 18/10

gg

Výsledky poběží i na diverecorderu:

https://diverecorder.co.uk/live/index.php

gg

Doufáme, že i přes nepřítomnost rodičů si děti závody užijí.

3.10.2020 v 21:07

Uzavřená galerie pro diváky

Z důvodu zhoršené koronavirové situace je až do odvolání uzavřena galerie pro diváky. Není možné sledovat trénink. Pro účastníky tréninku, děti a trenéry, se nic nemění.

Děkujeme za Vaši spolupráci a respektování požadavku.

2.10.2020 v 21:23

Memoriál Ády Maitnera 17. a 18. 10. 2020

10.9.2020 v 21:20

Vstup do areálu bazénu

Na základě požadavku ze strany vedení Plaveckého areálu Podolí, bychom chtěli upozornit všechny členy oddílu, že bez platné vstupenky není možno do areálu bazénu vstoupit. Paní pokladní mají přísný zákaz pouštět přes turniket kohokoliv bez platné vstupenky. Je zbytečné, abyste se snažili je umluvit nebo naopak na ně byli vulgární.

Pokud někdo vstupenku zapomene nebo ztratí, musí si zakoupit vstupenku na danou hodinu tréninku.

g

Prosíme všechny, aby toto nařízení Plaveckého areálu dodržovali. Pomůžete nám předejít nepříjemnostem a jakýmkoli postihům celého oddílu.

g

Rodiče mohou sledovat trénink na galerii vnitřního bazénu (ochozu). Karta na vstup platí pouze pro děti účastnící se tréninku, nikoliv pro jejich doprovod.

g

Děkujeme za pochopení.

29.8.2020 v 23:17

Začátek nové sezóny 2020/2021

Milé skokanky a skokani,

těšíme se na Vás v nové sezóně 2020/2021!

Tréninky začínají v úterý 1. 9. v 17:15 h.

g

Prosíme rodiče, aby nám co nejdříve sdělili časové možnosti dětí, abychom věděli, které dny budou chodit. Dále prosíme, dejte nám vědět, pokud děti již v tréninku pokračovat nebudou.

Děkujeme za spolupráci.

14.7.2020 v 22:31

Zprávy z oddílu 2 - Rozvrh tréninků 2020/2021

14.7.2020 v 22:26

Zprávy z oddílu 1 - Informace k letnímu soustředění

19.6.2020 v 15:04

Opustila nás paní Marie Čermáková

S velkým smutkem bychom Vám chtěli oznámit, že včera zemřela paní PhDr. Marie Čermáková, ve věku úctyhodných 90 let.

Budeme na ni vždy vzpomínat.

Děkujeme paní Čermákové za vše, co pro skoky do vody udělala.

555

5.6.2020 v 15:54

Vrácení modrých kartiček

Milé skokanky, skokani a rodičové,

prosíme ty, kteří ještě nevrátili modré kartičky, aby je zaslali na níže uvedenou adresu a na níže uvedený email zaslali č. účtu, abychom Vám mohli vrátit zálohu 500,- Kč.

Mnohokrát děkujeme a popř. s kým se neuvidíme, tak přejeme hezké léto a hodně zdraví.

 

Adresa

Plavecký stadion Podolí

USK Praha skoky do vody - Hana Novotná

Podolská 74, 147 00 Praha 4

Email

hanynovotna@seznam.cz

2.6.2020 v 14:16

Tréninky v červnu a letní soustředění

Tréninky v červnu - více informací ZDE

Letní soustředění - více informací ZDE

Těšíme se na Vás!

25.5.2020 v 12:33

Pokyny pro vstup a trénink v Podolí

Prosíme o dodržení následujících pokynů:

- vstup na bazén pouze s legitimací přes šatny (nikoliv přes galerii)

- všem budou vystaveny nové vstupenky pouze na dny, ve kterých mají trénink (z důvodu omezené kapacity návštěvníků)

- staré vstupenky, prosím, vraťte trenérům

- kartičky na skřínky zůstávají, ale nebude na ně možný vstup

- vratná záloha na kartičku je 500 Kč. Kdo již zálohu platil a vrátí starou kartičku, nemusí platit zálohu.

- galerie není zpřístupněna návštěvníkům (během tréninku není možný pobyt rodičů na galerii)

- počet vstupů na bazén je omezen, z tohoto důvodu není možné jít s dětmi dovnitř do prostor bazénu

- v prostorách kolem bazénu je možný pohyb pouze s rouškou

- šatny, sprchy, wc fungují normálně

 

Mnohokrát děkujeme a těšíme se na Vás!

23.5.2020 v 10:23

Od pondělí 25.5. začínáme trénovat v bazénu Podolí

Máme dobrou zprávu!

Od pondělí 25.května můžeme opět začít trénovat v bazénu v Podolí, a to ve stejných hodinách jako před jeho uzavřením.

Vzhledem ke stále trvajícím koronavirovým opatřením a uzavřenému bazénu v Edenu, který otevře až od září, jsme připravili tréninky ve zvláštním režimu.

Děti jsme rozdělili do 4 skupin podle věku a výkonnosti a pokusili se, aby měly všechny alespoň jednu hodinu ve vodě.

Prosím, podívejte se ZDE a dejte nám vědět, jestli děti v daných termínech přijdou. Prosím, dejte nám také vědět, kdy děti určitě přijít nemůžou, abychom mohli volná místa nabídnout dalším dětem.

Také jsme žádali o hodiny v bazénu Podolí v létě, stejné jako ve školním roce. Proto Vás prosíme, abyste nám napsali, kdo by se letních hodin zúčastnil a v kterých termínech budete na prázdninách nebo mimo Prahu.

 

Mnohokrát děkujeme a těšíme se na Vás!

26.4.2020 v 14:28

Inspirativní videa na doma

Milé skokanky a skokani,

doufáme, že alespoň doma pilně trénujete. Připravili jsme pro Vás další inspirativní vide, více ZDE.

12.4.2020 v 13:51

Cvičení na suchu

Milé skokanky a skokani,

vzhledem k situaci se bohužel ještě chvilku neuvidíme, tak abyste úplně všechno nezapomněli a neztratili získanou kondici, tak jsme pro Vás připravili trénink na suchu. Veškeré materiály a podklady k tréninku na suchu naleznete v nové záložce Cvičení na suchu

Budeme velice rádi, když zážitky s tréninkem na suchu budete s námi sdílet na našem facebooku.

 

Nyní ve složce Cvičení na suchu naleznete Fitness trénink na celý týden.

 

Přejeme hezké Velikonoce, hodně zdraví a hodně zábavy s tréninkem na suchu!

 

7.4.2020 v 20:38

Pojďte si ve volné chvilce zaposilovat s Kristýnou z Brna

16.3.2020 v 10:17

Lékařské prohlídky jsou zrušeny

Termíny lékařských prohlídek se vzhledem k současné situaci ruší. 

Po uklidnění situace vypíšeme nové termíny.

Děkujeme za pochopení.